Felsefe Tarihi 2: Rönesans, Yeniçağ ve 19. Yüzyıl Felsefesi Tarihi

Felsefe Tarihi 2: Rönesans, Yeniçağ ve 19. Yüzyıl Felsefesi Tarihi


Bu felsefe tarihi çalışması bazı bakımlardan benzer çalışmalardan farklılıklar içermektedir. Felsefenin tarihi bakımından vazgeçilmez bir öneme sahip olması yanında felsefe tarihinin salt bir tarih çalışması gibi okunmaması gerektiğini göstermektedir. Felsefenin kavram ve problemlerini kendi dönemindeki anlamları ve konumlarıyla ortaya koymak bu çalışmanın ana amacıdır.

Doç. Dr.

Ali Taşkın, Orta Çağ'dan Rönesans'a geçişi ortaya koyduktan sonra "Reformasyon" ve "Siyaset ve Hukuk Felsefesi" ile dönemin temel bilim, din ve felsefi değişim sürecini açıklamaktadır. "Yeniçağ Felsefesi Tarihi" adlı bölümde ise Hobbes, Descartes, Pascal, Spinoza, Bayle, Malebranche, Leibniz gibi yeni Çağ'ın en önemli filozoflarının görüşlerine yer vermektedir. "Aydınlanma Felsefesi"ni genişçe ele alarak İngiliz, İskoç, Fransız ve Alman Aydınlanmasını tüm ayrıntılarıyla açıklamaktadır.

19. Yüzyıl Felsefesi Tarihi Doç.

Dr. Metin Becermen tarafından farklı bir anlatış, sınıflama ve yorumlama ile yazıldı. Dokuz bölüm altında, Alman İdealizmi, Pozivitizm, Pragmatizm, Metaryalizm, Hermeneutik gibi felsefe kuramlarının yanı sıra özgün felsefeleri gereği tek başlarına ele aldığı şu filozofları da açıklamıştır: Kierkegaard, Schopenhauer, Nietzsche ve Peirce.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 521

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sentez Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 521

Dil : Türkçe

.

Felsefe Tarihi 2: Rönesans, Yeniçağ ve 19. Yüzyıl Felsefesi Tarihi Kitabını PDF olarak indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Not: Indirme linki olmayan kitaplar telif hakları sebebiyle kaldırılmıştır.